Козлятник — багаторічний трав'яниста рослина родини бобових.
Висота зростає до 1 м, за сприятливих умов зростає до 1,5 м. Козлятник любить світло та тепло, водночас взимку залишається стійким. За всіх своїх переваг, козлятник ще й сприятливо впливає на землю, очищаючи її та насичуючи поживними речовинами. На ділянці трава може рости впродовж 15 років. За один сезон вона дає приблизно 2-3 урожаїв.Посадка виробляється в будь-який ґрунт, виняток становлять піщаний і кислий ґрунт. Стійко переносить зимові морози. Висока зимовість. За достатнього снігового покриву вона може витримувати морози до -40 °C. Якщо немає снігу, їй не страшні навіть -25 °C. Сходи витримують поворотні весняні заморожування до -6 °C.
Насіння ж потрібно висівати в ґрунт на 2-2,5 см, після чого прикатати. Через 12-13 днів оброблені насіння можуть дати перші виходи. Саляти рослину потрібно в кілька рядів із проміжком 45 см. Висівати їх потрібно відразу ж у зволожену ґрунт. Глибина закладення від 1 до 2 сантиметрів. Посадка виготовляється в ряди з міжрядною відстанню 45-70 сантиметрів. Витрата посівного матеріалу на один гектар — 25-30 кілограмів.
Під кінець сезону першого року після висаджування рослина в дуже рідкісних випадках досягає висоти 50 см. З приходом осені козлятник рекомендується обрізати до 20 см. Тому першого року можна від неї не чекати багатого врожаю. Після завершення цвітіння зелену масу можна не прибирати з ділянки, якщо вона не вирощувалася на корм скотову.
Козлятник належить до сидератів — застосовується для збагачення та підвищення якості ґрунту.
Так само козлятник дуже гарний медонос.Соцвіття розпускаються з ранку та виділяють нектар до обіду, залучаючи бджіл стійким ароматом. Завдяки зручному будові квіток бджолосем'ї отримують не тільки цінний пилок, але й нектар.
Козлятник як медонос досить продуктовий. Збирання меду з гектара насаджень становить від 150 до 200 кілограмів.
Час цвітіння з кінця травня, початку червня дає змогу отримати пилок, що забезпечує гарний розвиток бджілосемей до головного літнього медосбору.
Ця рослина використовується як корм. За кілька вкосів (а їх, зазвичай, буває до 3-х) можна отримати гарний урожай трави та насіння. Козлятник використовується й для приготування силоса, трав'яного борошна та протеїнових концентратів. Отаву можна вигодовувати до настання морозів. Трава дуже корисна для корів, тому що сприяє лактації. Рекомендується давати такий корм у фазі цвітіння: у цей час він за своєю біологічною цінністю набагато перевершує люцерну.
Саме ця культура багата на вуглеводи, зольні елементи, білок (козлювач навіть рекомендують використовувати фермерам для того, щоб перекрити дефіцит білка в раціоні тварин). Висока цінність цієї культури зберігається впродовж усього її вегетаційного періоду.
- Ціна: 78 ₴/кг