Синяк звичайний - належить до дворічним рослинам.
Зріст: досягає 100-180 см заввишки.
Суцвіття: Квітки великі, збираються на витягнутих квіточках у завитки, на початку цвітіння рожеві, а потім із синім вінчиком. З численних завитків у верхній частині стебла формується витягнуті колосоподібні суцвіття.
Корнева система: Стрижнєвий корінь проникає в ґрунт на глибину до 60 см.
Почва: Синяк — невибаглива рослина, особливо сприятливі для її росту чорноземні ґрунти, проте навіть на бідних ґрунтах він показує гарні результати. Після появи сходів синець звичайний утворює притисну до землі розетку, і в рік посадки формує стрижневий корінь. На другий рік життя з цієї розетки виростають 5-7 високих стебел.
Зберігання: Насіння треба зберігати за температури 10-28 градусів у добре вентильованому сухому приміщенні. У разі дотримання умов зберігання насіння зберігає здатність до проростання впродовж 3 років.
Досхочість: 86%.
Підготовка до посіву: Насіння не вимагає спеціальної підготовки до посіву. Для забезпечення розрідженого посіву їх іноді змішують із піском або землею.
Смеси: Синяк звичайний добре росте під будь-якою покривною культурою. Фацелію, ріпак, гірчицю та інші медово-носи також можна використовувати як покривні культури.
Найкращий час Посадки: Висівається синець звичайний пізньою весною и до середини липня. Також можливе висівання під зиму, але так, щоб насіння не проросло взимку, інакше виходи згинуть.
Норма Висівки: на 1 га за вузькорядного посіву становить 6-7 кг, за широкорядного — 4 кг на 1 га. У перший рік дуже важливо скошувати покривну культуру своєчасно на висоті 10 см.
Збирання: насіння починається, коли на більшості стебел побуреє більшу частину квіткового пензля. До обмолоту приступають через тиждень після того, як скошена маса в валках підсохне.
Час Квітіння: Синяк звичайний цвітет з початку червня до середини (кінця) липня (масиво),період цвітіння триває до 35 днів.
Нектаропродуктивність: цієї рослини не знижується навіть під час посушливої спеки та похолодань. Його медопродуктивністьстановить від 300 кг з 1 га, а в центральних і північних районах України досягає навіть до 800 кг з 1 га. У сприятливих кліматичних умовах синець може дати на одне бджолине сімейство до 8 кг меду. Бджоли збирають ще й пилок синця звичайного.
Силос: Рослина також дає великий урожай зеленої маси, що дає змогу використовувати її в заготівці силоса, тому синець звичайний може приносити господиню подвійну користь.
- Ціна: 1 125 ₴